Tematyka

    • Platforma E-learningowa UAM

      Logo UAM

      Platforma E-learningowa UAM (nazywana również Moodle UAM) to platforma edukacyjna Moodle zarządzana przez uczelniany Ośrodek Wsparcia Kształcenia na Odległość. Poszczególne instancje Moodle przypisane są szkołom dziedzinowym i funkcjonującym w nich wydziałom i innym jednostkom organizacyjnym UAM. Na stronie głównej Platformy E-learningowej znajduje się informacja, która platforma Moodle odpowiada danej Szkole i Wydziałowi, a także na których instancjach odbywają się inne kursy uzupełniające (BHP, kurs biblioteczny, lektoraty języka obcego itp.).

       

      Strona główna Platfomy E-learningowej Moodle UAM

      Startowa strona Platformy E-learningowej UAM (lms.amu.edu.pl)

      Prowadzący, którzy korzystają z możliwości Moodle do wzbogacenia swoich zajęć, zwykle informują studentów o dostępności strony kursowej Moodle poprzez komunikat mailowy wysłany np. z USOSWeb czy poprzez wiadomość podaną grupie zajęciowej MS Teams. Niektóre kursy Moodle są obowiązkowe do odbycia w trybie zdalnym (BHP, kurs biblioteczny z informacji źródłowej) i informacja o nich podawana jest w formie komunikatów ogólnych publikowanych w USOSWeb.

      Studenci pierwszego roku korzystają najczęściej z następujących instancji Moodle:

      • platformy Moodle szkoły dziedzinowej, w której skład wchodzi dany wydział,
      • platformy Inne Jednostki, gdzie znajdują się zasoby Biblioteki Uniwersyteckiej,
      • platformy BHP (obsługiwanej przez Centrum Wsparcia Kształcenia, nie OWKO)
      • platformy Studium Językowego UAM.
       

      Przełączanie pomiędzy poszczególnymi instancjami Moodle UAM jest proste - wystarczy skorzystać z pozycji "E-learning UAM" w górnym menu:

      Przełącznik pomiędzy różnymi witrynami Moodle UAM w górnym menu

    • Logowanie do Moodle

      Do czasu uzyskania konta studenckiego UAM (czyli „konta USOS”) można przeglądać listy i streszczenia kursów na instancjach Moodle UAM. (Wyjątkowo dostępna jest niniejsza strona z pierwszym instruktażem Moodle.)

      Dostęp do danej platformy z reguły otwiera się, gdy student zostanie zarejestrowany na pierwsze zajęcia w USOS realizowane z pomocą Moodle. Czasami prowadzący mogą również otworzyć anonimowy dostęp gościnny WWW do swoich kursów Moodle na dodatkowe hasło.

      Logowanie do Moodle

      Należy zalogować się, żeby czynnie uczestniczyć na platformie Moodle. Logowanie powiedzie się, jeśli jesteśmy zarejestrowani w USOS na przynajmniej jeden kurs realizowany na danej instancji Moodle.

      Logowanie przez okienko CAS

      Na większość instancji Moodle UAM logujemy się tak jak do USOSWeb w okienku autoryzacyjnym CAS (Centralny System Uwierzytelniania) - nazwą użytkownika UAM (tj. pierwszym członem adresu studenckiego o formacie ID_użytkownika@st.amu.edu.pl) i hasłem USOS.

      Dalsze informacje i pomoc nt. logowania są umieszczone na stronie „Jak się zalogować?” dostępnej z górnego menu Pomoc na każdej stronie Moodle UAM, a także na stronach logowania do każdej instancji Moodle.

      Link do strony "Jak się zalogować?" w menu górnym "Pomoc Moodle"

    • Platforma Szkoleniowa Moodle

      Platforma Moodle OWKO z widocznym kursem/stroną pomocy dla Studentów

      Zalecamy zarejestrowanie się na niniejszej Platformie Szkoleniowej Moodle OWKO, gdzie znajduje się strona z pomocnymi materiałami oraz forum wsparcia Moodle dla studentów.

      Strona zapisu na stronę Pomocy dla Studentów

      W celu skorzystania z materiałów, należy zalogować się (po uzyskaniu konta studenta UAM) oraz samodzielnie zapisać się do kursu.

       

    • Ważne!

      Po zalogowaniu, Moodle zapisuje imiennie w swojej bazie nasze działania podjęte na platformie – adres i czas każdej odwiedzonej podstrony. Dane te dostępne są dla administratorów Moodle. Po wejściu do danego kursu, zapisywane są wszelkie działania wymagające kliknięcia (otworzenie danego zasobu z plikiem, przesłanie zadania, udzielenie odpowiedzi na pytanie testowe, itp.). Te działania śledzić mogą również prowadzący kurs, co może być wykorzystywane przez nich do oceny aktywności studentów, monitorowania zainteresowania kursem itp.

    • Sprawdź się!